Komunikat POLPUNKTY

06.12.2018

Szanowni Państwo, Na naszej stronie od dłuższego czasu nie było żadnych wiadomości dotyczących zawodów dla Juniora B i C, za co serdecznie przepraszam. Wynika to ze sprzecznych informacji jakie do mnie docierały drogą oficjalną z PZN od Walnego Zebrania (30.06.2018). Kilka tygodni temu otrzymałem z PZN pisemko (w załączeniu). Trudno z tego pisma wywnioskować kto i o czym w sprawie zawodów dla Juniora B i C zadecydował. Poniżej nadrabiam zaległości i przekazuję moje wnioski wynikające z otrzymanych z PZN informacji:

 

 

Od 10 lat witryna poplpunkty.pl była traktowana jako strona zawierająca wszelkie oficjalne informacje dotyczące zawodów dla Juniora B i C. Tej funkcji aktualnie już nie pełni.

 

Strona polpunkty.pl była i jest stroną prywatną. Jaki profil przyjmie w najbliższym czasie poinformuję Państwa w niedalekiej przyszłości. Na pewno głównym tematem będzie Narciarstwo Alpejskie.

 

Nastąpiła likwidacja POL punktów!!! w systemie rozgrywania zawodów dla Juniora B i C. Co to są POL punkty i do czego służą nie muszę Państwu tłumaczyć. W tym miejscu zamieszczam troszkę historii według Krzysztofa Horeckiego: "Początek obliczania POL punktów (system oparty na międzynarodowym systemie FIS punktów) to I-sza połowa lat 80-tych. Liczył je ręcznie Zbyszek Dziuban, trener Wisły Gwardii. Były liczone pierwotnie dla grupy Junior i Senior. Po dwóch sezonach zaczęto liczyć POL punkty dla grupy Juniora Młodszego, żeby zawodnicy wchodzący do grupy docelowej zaznajamiali się z tym systemem i mieli już jakieś punkty wyjściowe. Około 1988 r. Zbyszek zrezygnował ze żmudnej pracy i Michał Sitarz zwrócił się do mnie z próbą o dalsze liczenie. Mój szwagier ( lekarz ortopeda z Krakowa ) pasjonat komputerowy sprzedał mi poskładane przez siebie ATARI i napisał mi pierwszy program na PC-ta do magazynowania wyników i wyciągania średniej. Ówczesny Prezes PZN, pan Paweł Włodarczyk, chciał koniecznie doprowadzić do zrównania Pol punktów z Fis punktami, co oczywiście nie było możliwe. Po dwu kolejnych sezonach i zmianach politycznych (po 1989 r.) powstały coraz większe możliwości zdobywania FIS punktów na zawodach międzynarodowych. Również krajowe zawody w kategoriach Senior i Junior A od tej pory rozgrywane są już na zasadach obowiązujących w FIS. Natomiast POL punkty pozostały dla Juniora B i C, wtedy Młodzików i Juniorów Młodszych. Po opracowaniu przeze mnie (K. Horecki) regulaminu obliczania Pol punktów dla tych grup i zakupie PC 386, szwagier napisał mi drugi program na ten komputer zgodnie z regulaminem. Był to chyba sezon 1992/93 lub rok później. Następnymi programami na komputerach z procesorem Intel 486, a potem na pentium, liczyłem je nadal do momentu przekazania „centrum obliczeniowego” Kazikowi Łodzińskiemu, działającemu pod nadzorem Komisji Zjazdów reprezentowanej przez Andrzeja Łodzińskiego." 

 

W sezonie 2003/2004 utworzony został serwis polpunkty.pl, w którym publikowane były wyniki zawodów i rankingi wyliczane przez Krzyśka Horeckiego, w momencie przejęcia obliczeń konieczna okazała się modernizacja strony.

 

Nowa odsłona w 2009 roku to już serwis internetowy wykonany w nowoczesnej technologii, gdzie obliczenia wykonywane były on-line i publikowane razem z wynikami bezpośrednio po zawodach. Oprócz samych obliczeń i wyników, zawodnicy mieli dostęp do historii swoich startów, a także rankingów z poprzednich sezonów. Dla rodziców, trenerów i organizatorów strona polpunkty.pl była głównym punktem wymiany informacji i komunikatów o zawodach.

 

 

Przed sezonem 2018/19 strona (serwis polpunkty.pl) miała być zmodernizowana w oparciu o najnowsze technologie i dostosowana do wymagań RODO…

 

 Decyzja o likwidacji POL punktów na 100 – lecie PZN ma więc wymiar historyczny. Pozostaje tylko pytanie: kto się pod tą decyzją podpisał!!!

 

 Na wiosnę 2108 wraz z Bartkiem Kądziołką opracowaliśmy Kalendarz zawodów dla Juniora B i C  Trudno w tej chwili stwierdzić, czy ten kalendarz będzie obowiązujący. To samo dotyczy Regulaminu MPP. Informacje w tej sprawie zamieszczane na stronie PZN (kalendarz, regulamin, Wytyczne 2018/19…) mają błędy merytoryczne, logiczne i językowe. Interpretacją Regulaminu MPP ma się zajmować Komisja Zjazdów. Ale KZ, w której jestem przedstawicielem WOZN, takiego Regulaminu ani Kalendarza nie zatwierdzała!?! Dalszy komentarz jest chyba na tę chwilę zbyteczny.

 

 

Wszystkim zawodnikom życzę udanego sezonu 2018/19. Andrzej Łodziński

 

 

 


<< wstecz
Logowanie